Top Ten Scores Per Class for Week 0

August 29, 2017

Scores from Week 0-August 24-25–Note: Preseason/jamboree scores are not listed

1A

  1. Maplesville did not play
  2. Sweetwater did not play
  3. Linden did not play
  4. Pickens County did not play
  5. Brantley did not play
  6. Addison (1-0) defeated Elkmont 40-20
  7. Cedar Bluff did not play
  8. Spring Garden did not play
  9. Marengo did not play
  10. Notasulga (1-0) defeated Reeltown 37-33

 

2A

  1. Fyffe did not play
  2. Aliceville did not play
  3. Lanett (1-0) defeated Valley 28-7
  4. Elba did not play
  5. G.W. Long did not play
  6. Tanner (1-0) defeated West Limestone 32-20
  7. LaFayette (0-1) lost to Dadeville 14-28
  8. Leroy did not play
  9. New Brockton did not play
  10. Sand Rock did not play

 

3A

  1. Piedmont (0-1) lost to Rockmart Ga 22-36
  2. Mobile Christian (1-0) defeated Lighthouse Christian Fl. 43-14
  3. Gordo (0-1) lost to #10 4A Fayette County 14-18
  4. Ohatchee defeated Ragland 21-6
  5. Montevallo did not play
  6. Opp did not play
  7. Oakman did not play
  8. Pike County did not play
  9. Weaver (1-0) defeated Hayden 32-24
  10. Randolph County did not play

 

4A

  1. Handley did not play
  2. Andalusia (0-1) lost to Shades Valley 42-56
  3. Madison Academy (0-1) lost to McCallie Tn 7-44
  4. UMS Wright (1-0) defeated Mary Montgomery 35-6
  5. Rogers (1-0) defeated Loretto Tn 56-14
  6. Leeds (1-0) defeated Lincoln 38-27
  7. St. James (0-1) lost to 3A Bayside 12-15
  8. Hokes Bluff did not play
  9. Cordova (0-1) lost to 5A Mortimer Jordan 6-38
  10. Fayette County (1-0) defeated Gordo 18-14

 

5A

  1. Beauregard did not play
  2. Briarwood did not play
  3. St. Paul’s (1-0) defeated 7A Fairhope 24-21
  4. Vigor (0-1) lost to #3 6A Blount 6-27
  5. Alexandria (1-0) defeated Talladega 37-0
  6. Carroll did not play
  7. Central Clay (1-0) defeated Munford 21-20
  8. Wenonah did not play
  9. Eufaula (1-0) defeated Early County Ga 42-20
  10. Brooks did not play

 

6A

  1. Ramsay did not play
  2. Hillcrest Tuscaloosa (0-1) lost to #7 Oxford 6-21
  3. Blount defeated (1-0) #4 5A Vigor 27-6
  4. Austin (1-0) defeated Jasper 47-7
  5. Opelika (1-0) defeated Smiths Station 51-0
  6. Pinson Valley (1-0) defeated McAdory 47-13
  7. Oxford (1-0) defeated #2 Hillcrest Tuscaloosa 21-6
  8. Daphne (1-0) defeated Davidson 3-0
  9. Muscle Shoals (1-0) defeated Gardendale 39-28
  10. Park Crossing (1-0) defeated Jeff Davis 53-20

 

7A

  1. Hoover (0-1) lost to Grayson Ga 26-35
  2. Central Phenix City (1-0) defeated #8 Bob Jones 33-7
  3. Thompson(1-0) defeated Hapeville Carter Ga 21-20
  4. Hewitt Trussville did not play
  5. James Clemons did not play
  6. McGill Toolen (1-0) defeated Spanish Fort 27-20
  7. Spain Park (1-0) defeated Gadsden City 31-19
  8. Bob Jones (0-1) lost to #2 Central Phenix City 7-33
  9. Auburn (1-0) defeated Carver Montgomery 27-0
  10. Enterprise (1-0) defeated Dothan 24-17